Spoločnosť Siemens uvádza na trh nový variant veľmi výkonnej nabíjacej stanice SICHARGE D s maximálnym výkonom 400 kW, určenej pre trhy, ktoré používajú normu IEC. Séria SICHARGE D je určená na nabíjanie existujúcich a budúcich elektrických vozidiel.
Spĺňa preto všetky príslušné štandardy, protokoly a normy a dokáže sa prispôsobiť súčasným a budúcim požiadavkám na nabíjanie. Okrem toho externé výdajné zariadenia SICHARGE D umožňujú paralelné nabíjanie jednosmerným prúdom až štyroch vozidiel v rámci jedného sieťového pripojenia, čím optimalizujú čas nabíjania a poskytujú prevádzkovateľom nabíjacích staníc úsporu nákladov a priestoru.
"Pre udržateľnejšiu budúcnosť je nevyhnutné široké zavedenie elektromobility. Kratší čas nabíjania elektromobilov a elektrických nákladných vozidiel, najmä v tranzitnej doprave, bude zohrávať kľúčovú úlohu v tom, aby sa tento spôsob dopravy stal širšie akceptovaným a praktickým. Séria SICHARGE D predstavuje dôležitý míľnik pri dosahovaní tohto cieľa," povedal Markus Mildner, generálny riaditeľ pre elektromobilitu v spoločnosti Siemens Smart Infrastructure.
Séria SICHARGE D bola flexibilne navrhnutá pre rôzne prípady použitia, ako je napríklad nabíjanie v cieľových miestach, verejné nabíjanie s ultravysokým výkonom alebo nabíjanie pozdĺž diaľnic, a dokáže poskytovať trvalo stabilný výkon 400 kW pri teplote okolia do 40 °C.
Stanica ponúka viacjazyčný dotykový displej s intuitívnym používateľským rozhraním, ako aj praktický systém organizácie káblov na nabíjacom a výdajnom termináli. Toto riešenie umožňuje jednoduchú manipuláciu, aby bolo nabíjanie pre vodičov elektrických vozidiel čo najpohodlnejšie.
Flexibilita dotykovej obrazovky poskytuje výhody aj prevádzkovateľom dobíjacích miest v podobe rôznych možností reklamy a pripojenia platobného terminálu podľa príslušného platobného partnera.
Počas celého životného cyklu majú zákazníci k dispozícii personalizovaný servis a priebežnú podporu - od počiatočnej inštalácie cez digitálny a vzdialený servis až po podporu na mieste.
Cestná doprava produkuje najväčšie množstvo emisií v rámci odvetvia dopravy v Európskej únii, pričom predstavuje takmer tri štvrtiny emisií skleníkových plynov z dopravy. V rámci legislatívneho balíka "Fit for 55" prijala Európska únia nové pravidlá upravujúce emisie CO2 z cestných vozidiel.
Navrhované nariadenie zvyšuje ciele zníženia emisií CO2 do roku 2030 a stanovuje nový cieľ na 100 % do roku 2035. Dôležitú úlohu pri jeho plnení bude zohrávať silná a spoľahlivá sieť nabíjania elektrických vozidiel.