Zakladatelia slávnej značky pochádzajú z poľskej židovskej rodiny. Pôvodne ich priezvisko bolo Wonsal. Hlavou rodiny bol Benjamin, ktorý mal so svojou ženou v tej dobe 11 detí. Potom, čo rodina emigrovala do USA, zmenili si priezvisko na Warner. Chlapcom sa tiež zmenili krstné mená. Szmuel sa stal Samuel, Hirsz si zmenil meno na Hary a aj keď Aaron je bežné meno v Spojených štátoch stal sa z neho Albert. Rodina sa neskôr presťahovala do kanadského Ontaria, kde sa narodil Jack. Budúca štvorica zakladateľov slávneho filmového štúdia ta bola kompletná: Sam, Harry, Albert a Jack.
Vzhľadom k tomu, že rodina bola veľmi početná, mal otec rodiny Benjamin problém s tým, aby ju uživil. Aj preto sa načas presťahovali do Kanady, ale neskôr sa zase vrátili do Baltimoru. Otec najprv pôsobil v oprave obuvi, potom prevádzkoval obchod s mäsom.
Najstarší Sam mal rôzne zamestnania, ale bol prvým z rodiny, ktorý objavil film. Pôsobil ako premietač v miestnom zábavnom parku a nesmierne ho uchvátil film Thomasa Edisona Veľká vlaková lúpež. Videl v tomto odvetví veľkú a presvedčil rodinu, že by mali investovať do nákupu projektoru, ktorý mal vtedy hodnotu tisíc dolárov. Brat Albert sa k Samovi pripojil a dohodli sa, že budú v štátoch Ohio a Pensylvánia premietať na karnevaloch ukážky spomínaného filmu. Sam mal na starosť projekciu, Albert predával vstupenky.
V roku 1905 sa k obom bratom pripojil Harry, ktorý predal svoj obchod s bicyklami. Za našetrené peniaze si kúpili prvý dom, v ktorom premietali svoje snímky. Pretože sa im darilo, za krátko kúpili aj druhú budovu. Tento improvizovaný premietací priestor vybavili stoličkami, ktoré im požičal miestny hrobár.
Neskôr sa k nim pripojil i ďalší brat Jack. Spoločnými silami nielenže udržovali svoje premietacie miesta, čo boli vlastne prvé kiná, ale začali taktiež uvažovať o rozšírení svojho podnikania o ďalšie činnosti, ako bola produkcia a distribúcia.
Vznik značky WB
Bratia Warner predali svoju firmu a získané zdroje použili k podpore filmára Carla Laemmleho a pôsobili ako výhradný distribútori jeho filmov v Pittsburghu. Nakoniec sa ale s filmárom rozišli, lebo vnímali konkurenčnú monopolnú hrozbu v spoločnosti Edison Trust a založili si vlastnú produkčnú spoločnosť. Bratia potom zháňali v Los Angeles a v San Franciscu filmy, ktoré by mohli distribuovať.
V roku 1918 sa im naskytla možnosť produkovať prvý veľký film. Zakúpili práva na film o veľvyslancovi Jamesov Gerardovi, ktorý odsúdil nemecké vojnové zverstvá. Film by hlavne v Nemecku veľmi populárny a za zarobené peniaze sa bratia Warner zase bližšie posunuli k Hollywoodu - otvorili nové štúdio v Los Angeles. Bratia zháňali scenáre, riadili filmovú produkciu a hlavne hľadali spôsob, ako čo najviac znížiť náklady.
V roku 1919, ani o rok neskôr však nebolo ziskové. S pomocou bankára sa im podarilo zbaviť sa dlhov a vďaka dvom úspešným filmom sa ich biznis začal obracať k lepšiemu. Ateliér sa presťahoval na Sunset Boulevard. Po ďalšom úspešnom filme štúdia, ktorým bola snímka "Kde začína sever", došlo 4 apríla 1923 k oficiálnemu založeniu spoločnosti Warner Brothers. Akokoľvek sa štúdiu darilo a produkovalo úspešné filmy, nestačilo narastajúcej konkurencii, ako napríklad spoločnosti Paramount, alebo Universal.
Priekopníci
V tejto dobe došlo k väčšiemu sporu medzi bratmi. Sam chcel používať vo filmoch synchronizovaný zvuk, ale Harry bol zásadne proti. V roku 1926 dosiahlo štúdio kumulovanej straty viac ako 330 tisíc dolárov. Bratia sa vtedy nakoniec dohodli vyskúšať synchronizovaný zvuk, ale najprv neboli schopní zohnať dodávateľa. V 20 rokoch 20 storočia sa vo svete čím ďalej viac prejavoval antisemitizmus a USA neboli výnimkou. Bratom sa nakoniec ale podarilo dosiahnuť dohodu s jednou spoločnosťou získali možnosť synchronizovaného zvuku. Sam Warner založil dcérsku spoločnosť Vitaphone. Spor oboch bratov skoro vyústil v odchod Sama ku konkurencii. Spoločnosť Paramount mu ponúkla významnú pozíciu vo firme, lebo mala záujem o Vitaphone a synchronizovaný zvuk. Sam sa už nechcel s bratom Harrym neustále dohadovať a tak súhlasil s odchodom do Paramount. Odchod sa nakoniec ale neuskutočnil, lebo Paramount nemal dostatok financií. Bratia sa nakoniec dohodli na ďalšej spolupráci a Warnes Brothers tak mohla vypustiť do sveta prvý celovečerný hovorený film "Svetlá New Yorku." Úspech to bol doslova kolosálny a úplne zmenil filmový priemysel. Do konca roku 1929 všetky štúdia vyrábala výhradne zvukové filmy.
Ďalší rozvoj
Warner Brothers išli ale ešte ďalej a začali experimentovať s farebným filmom. Od roku 1926 do roku 1932 vydali desiatky farebných filmov, prevažne muzikály. A vďaka nim začalo štúdio zarábať. Ale aj na úspešný podnik doliahla svetové hospodárska kríza. Po nejakej dobe divákov prestali muzikály baviť a štúdio počítalo straty, ktoré sa šplhali ročne do miliónov dolárov. Keď sa zrútil trh s muzikálmi, muselo štúdio hľadať nové príležitosti a tým sa stali filmy o ganstroch. Karta sa obrátila a štúdio začalo byť znovu úspešné. Bratia investovali do ďalších technologických noviniek, kúpili rozhlasovú stanicu a taktiež začali s animovanými filmami.
Do čela spoločnosti sa postupne dostávali aj potomkovia bratov Warner. Behom času ale meno Warner z vedenia firmy zmizlo. Prvý zomrel Sam, a to už v roku 1927 keď mal iba 40 rokov. Ostatní bratia postupne opustili vedienie firmy, hlavne z dôvodu vysokého veku. V roku 1966 prevzalo spoločnosť nové vedenie a meno Warner zmizlo z riadenej firmy, avšak nie z názvu. Firma mala už zavedené meno, preto sa premenovala na Warner Bros.
V roku 1966 história spoločnosti zďaleka nekončí. Dodnes patrí medzi najúspešnejšie filmové štúdia, čo dokazujú aj filmy z jej produkcie. Avšak história štúdia od roku 1966 už nie je spojená s bratmi Warner.